• WIG +0,5%
 • WIG20 +1,31%
 • mWIG40 +0,37%
 • sWIG80 +0,14%
 • FW20 +1,1%
 • NewConnect -0,07%
 • DJI +0,59%
 • NASDAQ -0,79%
 • S&P500 -0,7%
 • NIKKEI225 -0,33%
 • FTSE -0,36%
 • DAX +0,06%
 • DJI Futures +0,2%
 • Ropa Crude +2,11%
 • Ropa Brent +1,14%
 • Złoto +0,39%
 • Srebro -1,16%
 • Miedź +0,84%

Pokaż wszystkie

ZUS obiecuje poprawę

Zbigniew Papiński | Wtorek [14.12.2010, 12:45]

19 komentarzy / Skomentuj

Klienci mają być zadowoleni.

Prezes ZUS Zbigniew Derdziuk zyskał medialną sławę przy okazji sporu z Kazikiem. W piosence „No Speaking Inglese” artysta wypomniał obecnemu prezesowi ZUS, a ówcześnie studentowi socjologii, że ten nie bardzo był skory do zabawy:

No daj mi Derdziuk wódki, no co ci to stanowi?
- Ja nie mogę, muszę zawieźć tatowi

Wróćmy do teraźniejszości. Prezes ZUS obiecuje poprawę jakości świadczonych usług i walkę o zadowolenie klientów. Dotychczas większość z nas czuło się raczej petentami i ciekawe ile z tych nowinek przyniesie faktyczne korzyści? Na razie zwolniono w tym roku kilkuset pracowników i Zbigniew Derdziuk obiecuje dalszą restrukturyzację zatrudnienia, ale równocześnie ma nastąpić długo oczekiwana rewolucja technologiczna.

Poza tym ZUS zlecił badania preferencji klientów agencji Millward Brown SMG/KRC, która na pewno cieszy się z dodatkowych wpływów od tak dużego płatnika. Rzekomo dzięki nim ZUS ma się zreformować i stać bardziej przyjazną instytucją. Docelowo będziemy mogli sprawdzać stan swojego konta przez internet oraz przez call center, które umożliwią sprawniejszy kontakt z tą instytucją. Cały projekt kosztuje ponad 200 mln złotych.

Wszystko byłoby może i ciekawe, gdyby nie pewien problem. ZUS fizycznie nie ma tych pieniędzy i nawet jeśli obejrzymy konta z teoretycznie zgromadzonymi na nich środkami na nasze przyszłe emerytury, pieniądze będą tylko wirtualne. Wszystkie środki wydawane są na bieżąco i ZUS często musi posiłkować się kredytami komercyjnymi zaciąganymi w bankach, aby zaspokoić swoje potrzeby.

Tak naprawdę potrzebna jest nam reforma finansów publicznych i może czasem warto się wsłuchać w to, co do powiedzenia maja tacy ludzie jak profesor Krzysztof Rybiński?Komentarze Czytelników (19)

Zgłoś Odpowiedz

Gość

13:45 [14.12.2010]

Będę zadowolonym klientem, kiedy ten trup przestanie być przymusowy. Poza tym od kiedy ktoś zmuszony terrorem państwa do uczestnictwa w piramidzie finansowej nazywany jest klientem. Ofiara ZUSu to prawidłowa nazwa.

Zgłoś Odpowiedz

Gość

13:54 [14.12.2010]

Ludzie ZUS do trup którego podtrzymuje sie kijkami , opiera o sciane aby nie upadł.
Gotowy jetsem zrzec sie tej jałmużnej juz uzbieranej ale chce sam płacić i wybierac firme w która wypłąci mi w przyszłości emerytue i to samo dotyczy składki chorobowej.
Precz z ZUS-em

Zgłoś Odpowiedz

Gość1

14:16 [14.12.2010]

"Poza tym ZUS zlecił badania
preferencji klientów agencji Millward Brown SMG/KRC, która na pewno cieszy się z dodatkowych wpływów od tak dużego zleceniodawcy.

JAKO PODATNIK NIE WYRAŻAM ZGODY, ZEBY AKURAT TA AGE NCJA DOSTAŁA KASĘ, UWAŻAM, ZE W ZUS PRACUJĄ OSOBY NA STANOWISKACH KIEROWNICZYCH I SKORO ONE SAME NIE WIEDZĄ JAK DBA SIĘ O KLIENTA TO NIE POWNNY BYĆ KIEROWNIKAMI, DO POGANIANIA ŚWIŃ WYSTARCZY PASTUCH, KTÓRY MOŻE PRACOWAĆ ZA NAJNIŻSZĄ KRAJOWĄ, KIEROWNIK PLACÓWKI PAŃSTWOWEJ, KTÓRY NIE WIE JAK POWINNA ONA FUNKCJONOWAĆ ABY BYŁO LEPIEJ NIE POWINIEN BYĆ KIEROWNIKIEM. KIEDYŚ DOSTAŁAM TAKIE PYTANIE W UP JAK BYŁAM OBURZONA POZIOMEM OBSŁUGI "TO PROSZĘ PODAĆ ROZWIĄZANIE JAK MA BYĆ" - ODPOWIEDZIAŁAM- TO PANI JEST TU KIEROWNIKIEM I PANI BIERZE ZA TO KASĘ, SKORO PANI NIE POTRAFI MYŚLEĆ JAK ULEPSZYĆ DZIAŁANIE URZĘDU TO POWINNA PANI ZMIENIĆ PRACĘ!!!!! TYLE W TYM TEMACIE- MAM DOSYĆ, ŻE Z MOJEJ KASY ZUS BĘDZIE SOBIE BADANI

Zgłoś Odpowiedz

Gość1

14:19 [14.12.2010]

MAM DOSYĆ, ŻE Z MOJEJ KASY ZUS BĘDZIE SOBIE BADANIA RO BIŁ.

DO TEGO ABY STWIERDZIĆ, ZE JEST NIEPOTRZEBNY NIE POTRZEBA BADAŃ.
OSOBY PRACUJĄCE W URZĘDACH PAŃSTWOWYCH MAJĄ PENCJĘ M.IN. Z MOICH PODATKÓW I UWAŻAM, ŻE ŁASKI NIE ROBIĄ ODPOWIADAJĄC MI NA MOJE PYTANIE PEŁNYM ZDANIEM.

TO SKANDAL CO SIĘ DZIEJE W TYM KRAJU. CZUJĘ SIĘ OKRADANA W TYM KRAJU ! PAŃSTWO KARZE LUDZI PRACUJĄCYCH - WYNAGRADZA PATOLOGIE!

Zgłoś Odpowiedz

Gość

14:56 [14.12.2010]

klienci mają być zadowoleni a które pokolenie po mnie 6 czy 10 bo wcześniej to na pewno nie nastąpi

Zgłoś Odpowiedz

Gość

15:19 [14.12.2010]

Pierwszy raz w życiu mam do czynienia z ZUS -em jestem na rencie chorobowej.Jestem bardzo mile zaskoczona podejściem ZUS-u do petenta.Miła obsługa,pełen zakres informacji,pomoc w udokumentowaniu choroby,poprostu szok.Pozdrawiam cały ZUS w Śremie-brawo tak trzymać.

Zgłoś Odpowiedz

snig

15:22 [14.12.2010]

ZUS TO ZŁODZIEJ

Zgłoś Odpowiedz

Gość

15:33 [14.12.2010]

ZUS to akurat powinien wiedzieć co się o nim myśli. Masakra....

--------------------------------------------
---------
http://podstawy-inwe(…)a.pl/
http://depozyty-bezb(…)e.pl/

Zgłoś Odpowiedz

Gość

15:36 [14.12.2010]

Jesteśmy rozgoryczeni bo ZUS ściąga z nas co się da, ale nagle zachorowałam i jestem zdana na rentę.Harowałm jak wół ,ciągnęłam parę etatów naraz,teraz jestem chora i mam za to zapłacone,wypoczywam i co miesiąc mam zagwarantowane utrzymanie.Dopuki jest się zdrowym to psioczymy a w razie ,,W,, jest nienajgorzej...no ale samo życie

Zgłoś Odpowiedz

GośćEWKA

16:27 [14.12.2010]

szlag by trafił ten ZUS i tych prezesów!którzy biorą ciężkie pieniądze,za nic żyją jak bonzowie !!!!za naszą kasę i tak lekko wydają nasze pieniadze!ZGADZAM SIĘ Z GOŚCIEM i GOŚCIEM 1!nie życzę sobie, aby wydawano moją kasę!w Zusie są osoby odpowiednio wykształcone !niech zajmą się konkretna pracą!a jak są ciemniakami i sobie nie radzą ,to niech prezesunio zastąpi ich bardziej kreatywnymi , bystrymi i kompetentnymi!na rynku jest ich dostatek!!!chce mieć wpływ i wybór kto ma zarzadzać moimi pieniędzmi,dotyczy to również składki chorobowej !dlaczego jesteśmy zmuszani do podtrzymywania instytucji ,która marnuje nasze pieniadze?gdzie kontrola Państwa i dbanie o ludzi?!!zostało chyba tylko w słowach przed wyborczych?????!!!!!

Zgłoś Odpowiedz

Gość

16:55 [14.12.2010]

A czy ten ZUS już wyjaśnił co się stało z 2 bln (bilionami) złotych,które wyciągnęli od przyszłych emerytów ?

Zgłoś Odpowiedz

Polak

16:55 [14.12.2010]

Oto jedna z afer żydowskich i nie jedyna dokonanych na Polsce i Polakach !!

9. Ograbienie 8 milionów emerytów z 40% składek ZUS. Polacy w pocie czoła pracowali za głodowe pensje dla Judeopolonii i w dobrej wierze odkładali ze swego wynagrodzenia 40% dla ZUS. Oszczędności te zostały ukradzione, a obecnie biedne państwo nie posiada funduszy na wypłacenie emerytur. Straty 100 bilionów złotych.
Warto poczytać i się zastanowić :

http://nwomedia.pl/a(…)kiemu

Zgłoś Odpowiedz

Gość

17:13 [14.12.2010]

Gość

klienci mają być zadowoleni a które pokolenie po mnie 6 czy 10 bo wcześniej to na pewno nie nastąpi

PANI PENSJA TEŻ JEST Z NASZYCH PODATKÓW PRZYPOMINAM

Zgłoś Odpowiedz

Gość

17:22 [14.12.2010]

Gość1

"Poza tym ZUS zlecił badania
preferencji klientów agencji Millward Brown SMG/KRC, która na pewno cieszy się z dodatkowych wpływów od tak dużego zleceniodawcy.

JAKO PODATNIK NIE WYRAŻAM ZGODY, ZEBY AKURAT TA AGE NCJA DOSTAŁA KASĘ, UWAŻAM, ZE W ZUS PRACUJĄ OSOBY NA STANOWISKACH KIEROWNICZYCH I SKORO ONE SAME NIE WIEDZĄ JAK DBA SIĘ O KLIENTA TO NIE POWNNY BYĆ KIEROWNIKAMI, DO POGANIANIA ŚWIŃ WYSTARCZY PASTUCH, KTÓRY MOŻE PRACOWAĆ ZA NAJNIŻSZĄ KRAJOWĄ, KIEROWNIK PLACÓWKI PAŃSTWOWEJ, KTÓRY NIE WIE JAK POWINNA ONA FUNKCJONOWAĆ ABY BYŁO LEPIEJ NIE POWINIEN BYĆ KIEROWNIKIEM. KIEDYŚ DOSTAŁAM TAKIE PYTANIE W UP JAK BYŁAM OBURZONA POZIOMEM OBSŁUGI "TO PROSZĘ PODAĆ ROZWIĄZANIE JAK MA BYĆ" - ODPOWIEDZIAŁAM- TO PANI JEST TU KIEROWNIKIEM I PANI BIERZE ZA TO KASĘ, SKORO PANI NIE POTRAFI MYŚLEĆ JAK ULEPSZYĆ DZIAŁANIE URZĘDU TO POWINNA PANI ZMIENIĆ PRACĘ!!!!! TYLE W TYM TEMACIE- MAM DOSYĆ, ŻE Z

Zgłoś Odpowiedz

Gość

17:49 [14.12.2010]

Niech zrobi Badania na co poszły te wszystkie pieniądze skoro nie ma ich tam gdzie powinny.
Chociaż TU POWINNA WKROCZYĆ PROKURATURA

Zgłoś Odpowiedz

Gość

07:59 [15.12.2010]

w Zus nad jednym pracownikiem jest co najmniej 5- ciu przełożonych /kierownik z-ca naczelnika i naczelnik a następnie za-ca dyrektora i dyrektor grzebiących w nosie z braku pracy , śpiących w swoich kanciapach i wszyscy biorą ogromną kasę!

Zgłoś Odpowiedz

omeN

09:10 [15.12.2010]

To ZUS odpowiada za to, że nie ma pieniędzy na emerytury . Po co ZUS-owi pałace i marmury, oraz antyki i niebotyczne zarobki dyrekcji . Praca w ZUS to powinno być powołanie . Tam powinni pracować ludzie odpowiedzialni, a nie aparatczycy z odsiewu i nieudacznicy, którzy za dużo wiedzą i trzeba im wysokimi pensjami usta zamknąć . Pieniądze zabrać . Dotychczasowy ZUS rozpędzić . Władzy dostęp do pieniędzy zabronić . Pociągnąć do odpowiedzialności tych, co do tej pory pieniądze roztrwonili . Wyrzucić z pracy tych co dopiero się chcą poprawić, bo to oni z wewnętrznego postanowienia są nastawieni do " złej " pracy i nigdy nie potrafią " dobrze " pracować, bo myślą, że wystarczy powiedzieć " poprawię się " i to ich złą pracę bezkarnie rozgrzeszy .

Zgłoś Odpowiedz

Gość

09:35 [15.12.2010]

Patrzcie co robi moderator.Piszę drugi raz.weż cwaniaku i też to wyczyść.Pytam po raz drugi- jaśnie panie Derdziuk,kto ci Qrwa dał takie prawo,abyś rozpierdo.ił NASZE,nie twoje 200milionów złotych,na nic nie warte twoje widzi misie?

Zgłoś Odpowiedz

Gość

12:09 [15.12.2010]

Kasę wywalą kolesiom na pierdoły a ZUS --->był jest i będzie ----> ZAKŁADEM UTYLIZACJI SZMALU!!!!